KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13378295
*
nr 1337 8295
Edvin Ollers
(1888-1959), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1934, Skånelänga. Olja på pannå, 54x66 cm
Edvin Ollers, född 1888 i Norrtälje, död 1959, svensk målare, formgivare och konsthantverkare.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 13 juli 2020
kl 20:55:37
- Konstnär/Designer
Edvin Ollers
Edvin Ollers, född 1888 i Norrtälje, död 1959, svensk målare, formgivare och konsthantverkare.
Läs mer om Edvin Ollers
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: edvin ollers olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skånelänga svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50
*
Edvin Ollers
Edvin Ollers, född 1888 i Norrtälje, död 1959, svensk målare, formgivare och konsthantverkare.
Läs mer om Edvin Ollers
nr 1337 8295
Edvin Ollers
(1888-1959), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1934, Skånelänga. Olja på pannå, 54x66 cm
Edvin Ollers, född 1888 i Norrtälje, död 1959, svensk målare, formgivare och konsthantverkare.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 13 juli 2020 |
- Konstnär/Designer
Edvin Ollers
Edvin Ollers, född 1888 i Norrtälje, död 1959, svensk mÃ¥lare, formgivare och konsthantverkare.Läs mer om Edvin Ollers
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: edvin ollers olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skånelänga svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50